Для преси

КОНФЕРЕНЦІЯ «КОНСТИТУЦІЙНА РЕФОРМА: СПРИЯННЯ НЕЗАЛЕЖНІЙ, ВІДПОВІДАЛЬНІЙ, ПРОЗОРІЙ ТА ЕФЕКТИВНІЙ СУДОВІЙ ВЛАДІ»

18 лютого 2016 року в готелі «Хілтон» (бул. Шевченка, 30, Київ) відбудеться конференція «Конституційна реформа: сприяння незалежній, відповідальній, прозорій та ефективній судовій владі», організована Радою суддів України за підтримки Проекту Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Справедливе правосуддя», Проекту ЄС «Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні» та Проекту Ради Європи «Підтримка впровадженню судової реформи в Україні» (фінансується урядом Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії).

Початок заходу о 9:30(реєстрація учасників з 9:00 до 9:30).

Конференція має на меті проведення дискусії в професійному середовищі щодо основних змін до Конституції, спрямованих на посилення незалежності, підзвітності, прозорості та ефективності судової влади, та досягнення консенсусу серед представників органів законодавчої, виконавчої та судової гілок влади, а також органів суддівського самоврядування з метою підтримки конституційних змін у сфері правосуддя.

У конференції візьмуть участь Олексій Філатов, Заступник Глави Адміністрації Президента України; Валентина Сімоненко, Голова Ради суддів України, суддя Верховного Суду України, Марюс Януконіс, Посол Литовської Республіки в Україні; Ханне Юнкер, Голова Департаменту з питань правосуддя та правового співробітництва Генерального Директорату прав людини та верховенства права Ради Європи. До участі також запрошені Джеффрі Пайєтт, Посол США в Україні; Ян Томбінський, Голова Представництва Європейського Союзу в Україні (підлягає уточненню); народні депутати України, представники Адміністрації Президента, Конституційної комісії, Вищої ради юстиції, Ради суддів України, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, Національної школи суддів України, Державної судової адміністрації, Міністерства юстиції, а також судді, науковці, вітчизняні та міжнародні експерти.

У програмі заходу – обговорення міжнародних і європейських стандартів, на яких базуються запропоновані зміни до Конституції, пов’язані із системою правосуддя, а також подальших кроків у судовій реформі, що стануть на порядку денному після внесення цих змін.

Інформація для журналістів та представників ЗМІ – для висвітлення заходу та участі в конференції потрібна реєстрація. Будь ласка, звертайтесь до Прес-центру судової влади за телефонами: (044) 277 76 34 (33), (097)123 19 17або електронною поштою pressoffice@court.gov.uaдо 18.00 17 лютого 2016 року. Реєстрація обов’язкова.

МІНІСТЕРСТВО ЮСТИЦІЇ ЗАПОЧАТКОВУЄ СУЧАСНУ ПРОГРАМУ ПРОФЕСІЙНОГО РОЗВИТВИТКУ ДЛЯ ПЕРСОНАЛУ

24 вересня 2015 року в Конгрес залі готелю «Гагарін» (Гагарінське Плато 5б, Одеса) відбудеться прес-конференція на якій презентують програму професійного розвитку для працівників Мінюсту. Початок заходу о 9:30 (реєстрація учасників з 9:00до 9:30).

Ця перша в Україні комплексна короткострокова програма професійного розвитку для державних службовців, розроблена Академією Бізнесу EY на замовлення Проекту Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Справедливе правосуддя» в рамках його співпраці з Міністерством юстиції України, яка має на меті допомогти новопризначеним й досвідченим працівникам оволодіти сучасними методами державного управління (менеджменту), покращити комунікацію із клієнтами та навичками стратегічного планування діяльності.

Участь у прес-конференції візьмуть Міністр юстиції Павло Петренко, заступник Міністра юстиції Гія Гецадзе, Голова Одеської обласної державної адміністрації Міхеіл Саакашвілі, керівник Проекту USAID «Справедливе правосуддя» Девід Вон, керівник Академії Бізнесу EY Наталія Копиленко та партнер відділу бізнес-консультування EY Костянтин Невядомський.

З питань висвітлення заходу та участі ЗМІ в прес-конференції будь ласка, звертайтесь до пані Тамари Куцай, заступника начальника відділу прес-служби Мінюсту за телефонами 271-17-56, 271-17-62, 271-16-76, 067-404-34-53 097-929-33-43або електронною поштою press@minjust.gov.ua до 23 вересня 2015 року. Реєстрація обов’язкова

Презентація результатів дослідження стосовно вимог роботодавців до якості підготовки випускників правничих шкіл України.

4 грудня 2014 року в залі засідань Вченої ради Київського національного економічного університету (Київ, проспект Перемоги, 54/1) відбудеться презентація результатів опитування роботодавців та експертів про якість підготовки випускників юридичних шкіл з подальшим обговоренням у форматі круглого столу рекомендацій щодо шляхів наближення змісту юридичної освіти до вимог ринку праці.

Початок заходу о 14:00 (реєстрація учасників з 13:30).

Дослідження проведено ВГО «Українська Асоціація Маркетингу» в рамках реалізації грантового проекту «Залучення громадськості до формування рамки кваліфікації юридичної професії шляхом проведення аналізу інформації про обсяг знань, перелік навичок і вмінь, якими має володіти випускник юридичного ВНЗ, щоб відповідати вимогам сучасного ринку праці». Грантовий проект реалізується в період з липня по грудень 2014 року за підтримки Проекту Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Справедливе правосуддя».

В роботі круглого столу візьмуть участь представники Міністерства освіти і науки України, Міністерства юстиції України, професійних асоціацій правників, правничих шкіл, асоціацій студентів, Проекту USAID «Справедливе правосуддя», Координатора проектів ОБСЄ в Україні та Проекту Європейського Союзу «Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні».

Зокрема, до участі запрошено пані Інну Совсун, першого заступника Міністра освіти і науки України, пана Ігора Бондарчука, заступника Міністра юстиції України, пана Андрія Бойка, декана юридичного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка, пана Сергія Козьякова, члена Правління Асоціації правників України, пані Ольгу Дмитрієву, голову Ревізійної комісії Адвокатури України та пана Олега Чернобая, президента Асоціації адвокатів України.

Очікується, що отримана в ході дослідження інформація сприятиме переосмисленню галузевими міністерствами підходів до формування навчальних програм українських юридичних шкіл та призведе до відповідних змін з урахуванням сучасних вимог ринку праці. Також очікується, що результати дослідження значною мірою вплинуть на консолідацію зусиль з боку професійних асоціацій правників, прискорять роботу над змістом рамки кваліфікацій правничої професії, яка в свою чергу стане основою для підготовки під егідою Міністерства освіти і науки України та Міністерства юстиції України національного стандарту юридичної освіти.

Інформація для журналістів та представників ЗМІ – для висвітлення заходу потрібна реєстрація. Будь ласка, звертайтесь до пані Ірини Лилик, генерального директора ВГО «Українська Асоціація Маркетингу», за телефоном(095) 610-2112 до 18.00 3 грудня 2014 року. Реєстрація обов’язкова.

Проект USAID «Справедливе правосуддя» та Фундація «Відкритий діалог» обговорять міжнародний досвід проведення люстрації та її перспективи в Україні
11 вересня 2014 року в готелі «Президент» (Київ, вул. Госпітальна, 12, конференц зал Конференц центру, 1-й рівень) відбудеться круглий стіл на тему «Люстрація: міжнародний досвід та перспективи в Україні», організований Проектом Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Справедливе правосуддя» у співпраці з Фундацією «Відкритий діалог».

Початок заходу о 9:30 (реєстрація учасників з 9:00 до 9:30).З 11:00 до 11:30 в Конференц центрі (1-й рівень, секція А+С) відбудеться прес-конференція.

Метою заходу є ознайомлення українських експертів та представників громадськості з досвідом організації й проведення в країнах Центральної і Східної Європи процесу люстрації та перевірок державних службовців і суддів, а також обговорення законодавчих ініціатив в Україні, спрямованих на очищення органів державної влади та перевірку суддів.

В роботі круглого столу візьмуть участь іноземні експерти, українські політики, народні депутати, представники громадських об`єднань, органів державної влади, а також юристи-практики.

Зокрема, до участі запрошено Давіда Жванію, народного депутата України, Голову Комітету Верховної Ради України з питань державного будівництва та місцевого самоврядування; Єгора Соболєва, громадського активіста, голову Громадського об`єднання «Громадський люстраційний комітет»; Володимира Вятровича, директора Українського Інституту національної пам’яті; Олександра Волкова, Керівника Головного управління з питань судоустрою та правової політики Адміністрації Президента України; Володимира Мойсика, Голову Тимчасової спеціальної комісії з перевірки суддів судів загальної юрисдикції; Девіда Вона, керівника Проекту USAID «Справедливе правосуддя», а також Людмилу Козловську, Президента Фундації «Відкритий діалог».

Також організатори заходу запросили іноземних експертів: Радослава Петермана, Заступника керівника відділу перевірок Комісії з розслідування злочинів проти польського народу Інституту національної пам’яті (Варшава, Польща); Романа Давида, професора політології, викладача факультету соціології та соціальної політики Університету Лінгнан (Гонконг), автора книги «Люстрація та правосуддя у перехідний період. Кадрові системи в Республіці Чехія, Угорщині та Польщі»; Павела Жачека, засновника і першого директор Інституту Дослідження Тоталітарних Режимів (Прага, Чехія); та Павела Осіка, адвоката (Польща). Вони ознайомлять учасників з досвідом проведення люстрації в Польщі та Чехії в перехідні для цих країн періоди.

Однією з центральних тем обговорення також стане особливість статусу суддів та прийнятні механізми перевірки їх діяльності з огляду на необхідність дотримання конституційних гарантій незалежності судових органів та врахування принципу незмінюваності суддів. Учасники дізнаються про практику розгляду Європейським судом з прав людини (ЄСПЛ) справ за фактами люстрації суддів, висновками й рекомендаціями ЄСПЛ стосовно проведення люстрації цієї категорії посадових осіб.

Інформація для журналістів та представників ЗМІ – для висвітлення заходу та участі в прес-конференції потрібна реєстрація. Будь ласка, звертайтесь до менеджера із зв’язків з громадськістю Проекту USAID «Справедливе правосуддя» Олени Колесніченко за телефонами (044) 581-3303, (050) 469-3946 або електронною поштою okolesnichenko@fair.org.ua до 10 вересня 2014 року. Реєстрація обов’язкова.

ПРЕС-АНОНС

19 грудня 2013 рокувідбудеться міжнародна науково-практична конференція «Стандарти підготовки суддів: міжнародний досвідта завдання для України», організована Національною школою суддів України за участі Верховного суду України та за підтримки Проекту Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Справедливе правосуддя».

Метою конференції є обговорення шляхів вдосконалення програм навчання та підвищення кваліфікації кадрів для судової системи України й обмін досвідом щодо стандартів підготовки суддів в сучасних умовах. Зокрема, будуть обговорені питання ролі Національної школи суддів України в підготовці кадрів для судової системи; переліку професійних якостей, якими повинен володіти суддя; суті інноваційних методик підготовки суддів та безперервної професійної освіти для працівників судів.

До участі в конференції запрошені представники Адміністрації Президента, керівництво Верховного Суду України та вищих спеціалізованих судів, члени Конституційної Асамблеї, представники вищих юридичних навчальних закладів, міжнародних та громадських організацій.

Конференція буде проходити в Кловському палаці – приміщенні Верховного Суду України (м. Київ, вул. Пилипа Орлика, 8). Початок реєстрації о 9:30, початок заходу о 10:00.

Copyright © При будь-якому використанні матеріалів, посилання на сайт www.fair.org.ua обов'язкове.