Інформацiйно-освiтнi матерiали

Бiблiотека / Інформацiйно-освiтнi матерiали

Нова процедура добору та призначення суддів Верховного Суду України

Нова процедура добору та призначення суддів Верховного Суду України у відповідності до оновленого Закону України «Про судоустрій і статус суддів» від 2 червня 2016, який набере чинності 30 вересня 2016 року.

Укр Eng

Буклет щодо порядку звернень до Тимчасової спеціальної комісії з перевірки суддів судів загальної юрисдикції

Буклет щодо порядку звернень до Тимчасової спеціальної комісії з перевірки суддів судів загальної юрисдикції, яка була створена відповідно до Закону України «Про відновлення довіри до судової влади в Україні».

Укр Eng

Путівник для учасника цивільного процесу

У брошурі мовою, доступною для широкого загалу читачів, описано порядок звернення до суду за захистом порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів у цивільних справах. Роз’яснено, з якими судовими витратами особа може мати справу в цивільному процесі, як їх сплачувати та які існують пільги у сплаті, наводяться можливі варіанти розподілу судових витрат за результатами вирішення справи. Надано поради щодо мирного владнання спору. Описано алгоритм, що дає можливість зрозуміти порядок та процедуру виконання або оскарження судового рішення в цивільній справі.

Укр Eng

Путівник для учасника кримінального процесу

У брошурі мовою, доступною для широкого загалу читачів, описано порядок захисту прав та інтересів потерпілих осіб від злочину, порядок відшкодування їх завданої шкоди. Роз’яснено, які права є в осіб під час затримання органами влади. Проаналізовано права та обов’язки підозрюваного, обвинуваченого, підсудного, засудженого, свідка, цивільного позивача і відповідача. Описано алгоритм, який дає можливість зрозуміти порядок та процедуру оскарження судового рішення в кримінальній справі.

Укр Eng

Як ознайомитися із судовим рішенням?

У брошурі мовою, доступною для широкого загалу читачів, описано способи, за допомогою яких кожен має можливість ознайомитися із судовими рішеннями. Особливу увагу приділено механізмам, що запроваджено Законом України "Про доступ до судових рішень", зокрема Єдиному державному реєстру судових рішень. Реєстр – найповніша на сьогодні база рішень українських судів загальної юрисдикції, яка розміщена в Інтернеті і відкрита для безкоштовного користування.

Укр Eng

Звернення до Європейського суду з прав людини

У брошурі доступною для широкого загалу читачів мовою описано порядок звернення до Європейського суду з прав людини за захистом від порушень з боку держави. Брошура містить загальну інформацію про Конвенцію та гарантовані нею права, відомості про процедуру в Суді. Роз’яснюється, хто та у яких випадках може звертатися до Європейського суду з прав людини, як правильно оформити заяву для звернення до Суду, як виконуються його рішення.

Укр Eng

Визначення компетентного суду

У брошурі мовою, доступною для широкого загалу читачів, описано алгоритм, який дає можливість визначити, за правилами якого судочинства належить готувати позов та до якого саме суду потрібно звертатися. Крім того, наводяться витяги із законодавчих актів, що стосуються основних правил про юрисдикцію і підсудність. 

Укр Eng

Що потрібно знати у зв'язку із поданням позову до суду?

У брошурі мовою, доступною для широкого загалу читачів, роз’яснено, як можна врегулювати спір не звертаючись до суду, описано існуючі способи отримання правової допомоги, приділено увагу правилам поведінки в суді, наведено процедуру оскарження неналежних дій судді чи працівника апарату суду.

Укр Eng

Путівник для учасника адміністративного процесу

У брошурі мовою, доступною для широкого загалу читачів, описано порядок звернення до суду за захистом своїх прав, свобод чи інтересів від порушень з боку суб’єкта владних повноважень.

Укр Eng

Що робити у випадку затримання?

Інформаційно-освітній буклет "Що робити у випадку затримання?"

Укр Eng
СТОРIНКА 1/3
 1 2 3

© Проект USAID «Справедливе правосуддя». Створення цього веб-сайту стало можливим завдяки підтримці з боку Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), наданій в рамках Проекту USAID «Справедливе правосуддя». Окремі думки, висловлені в матеріалах, опублікованих на цьому сайті, не обов’язково збігаються з поглядами та думками USAID чи Уряду США.