Як переоформити право власності на квартиру в Україні?

Для переоформлення права власності на квартиру в Україні слід дотримуватися наступних кроків:

 1. Підготовка документів: Зіберіть необхідні документи. Це включає в себе:
  • Свідоцтво про право власності на квартиру (оригінал і копія).
  • Паспорт власника квартири та інші документи, які можуть підтвердити вашу особу.
  • Довіреність (якщо особа, яка подає заяву, діє від імені власника, але не є ним самим).
  • Податковий номер (ідентифікаційний номер облікової картки платника податків).
 2. Звернення до Державної реєстраційної служби: Офіційно переоформити право власності на квартиру можна через Державну реєстраційну службу України. Зверніться до найближчого відділення цієї служби.
 3. Заповнення заяви: Заповніть заяву на переоформлення права власності. Зазвичай таку заяву можна отримати в самій службі реєстрації або на їхньому веб-сайті. Докладно заповніть всі необхідні поля.
 4. Подача документів: Подайте заяву разом із всіма необхідними документами в службу реєстрації. При цьому вам може знадобитися сплатити певну плату.
 5. Очікування розгляду: Після подачі заяви та документів служба реєстрації розгляне вашу заяву. Терміни розгляду можуть варіюватися, але зазвичай це займає певний час.
 6. Отримання нового свідоцтва: Якщо ваша заява прийнята, вам видадуть нове свідоцтво про право власності на квартиру на ваше ім’я.
 7. Актуалізація інших документів: Після отримання нового свідоцтва про право власності, не забудьте актуалізувати іншу документацію, таку як договір оренди, договір про купівлю-продаж, страхові поліси тощо.

Не забувайте, що це загальна інструкція, і процедура переоформлення права власності на квартиру може мати відмінності в залежності від конкретних обставин та регіональних правил. Рекомендується звернутися до місцевих органів чи адвоката для отримання точних порад та інструкцій.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Copyright © При будь-якому використанні матеріалів, посилання на сайт www.fair.org.ua обов'язкове.