Хто звільняється від автоцивілки?

Автоцивілка, або поліс обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників транспортних засобів, є важливим документом для кожного водія в Україні. Однак, існують категорії громадян, які звільняються від її оформлення.

Категорії осіб, звільнені від оформлення автостраховки:

  1. Учасники бойових дій та інваліди війни, які керують власним автомобілем, мають право на звільнення від автоцивілки. Це право також поширюється на інвалідів I групи, які особисто керують належними їм транспортними засобами, та на осіб, що керують автомобілем, належним інваліду I групи, у його присутності.
  2. Постраждалі учасники Революції Гідності також мають право на звільнення від страхування.
  3. Пенсіонери, інваліди ІІ групи, особи, постраждалі від Чорнобильської катастрофи I та II категорій, мають право на 50% знижку на вартість полісу, якщо вони особисто керують транспортним засобом з об’ємом двигуна до 2500 см³ включно.

 

Штрафи за відсутність автоцивілки:

Штраф за керування автомобілем без полісу страхування в Україні може складати від 425 до 850 гривень. Сума штрафу залежить від обставин порушення. Наприклад, якщо водій забув поліс вдома, можливе усне попередження або штраф за мінімальним тарифом.

У випадку, якщо поліс прострочений або водій став винуватцем ДТП без страховки, штраф становитиме 850 гривень.

Правова підтримка:

У разі виникнення ДТП, учасники бойових дій та інваліди війни повинні викликати поліцію та надати МТСБУ повідомлення про ДТП. Якщо за кермом автомобіля, зареєстрованого на учасника бойових дій, перебуває інша особа, то пільга на звільнення від страхування не діє.

Звернення за допомогою:

У разі потреби у роз’ясненнях або юридичній підтримці, громадяни можуть звернутися до системи безоплатної правової допомоги, яка надає консультації та допомогу у вирішенні правових питань.

Висновок

Звільнення від обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності є важливою пільгою для певних категорій громадян. Однак, важливо розуміти умови та обмеження, що застосовуються до цього права, а також знати про можливість отримання правової допомоги у разі виникнення спорів або непорозумінь.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Copyright © При будь-якому використанні матеріалів, посилання на сайт www.fair.org.ua обов'язкове.