Тексти доповідей

Бiблiотека / Тексти доповідей

Вітальне слово Девіда Вона на Міжнародному cемінарі «Результати першого національного добору кандидатів на посаду судді»

Шановні пані та панове, шановні судді, Ваша честь! Шановні колеги! Доброго ранку! Дозвольте привітати всіх від імені проекту USAID«Справедливе правосуддя».

Насамперед хочу подякувати Вищій кваліфікаційній комісії суддів України, особисто пану Самсіну, за ініціювання та організацію цього семінару.

Як Ви знаєте, одним із пріоритетних напрямків роботи нашого проекту є сприяння підвищенню прозорості та стандартизації процесу добору суддів та притягнення їх до дисциплінарної відповідальності. Саме тому наш проект приділяє особливу увагу співпраці з Вищою кваліфікаційною комісією суддів України.

Ми вже маємо спільні наробки. Розробили та апробували стандартизовані форми заяви та анкети кандидата на посаду судді, порядок тестування кандидатів. Результатом цієї роботи стало те, що закон «Про судоустрій та статус суддів» тепер передбачає і стандартизовану форму анкети, і анонімне тестування.

Фахівці нашого проекту та експерти-тестологи надали підтримку в підготовці та проведені добору кандидатів на посаду судді та першого національного анонімного тестування у травні 2011 року. Наші експерти були присутні на цьому тестуванні. Вони проаналізували процедуру і надали свої висновки членам робочої групи Комісії.

Зокрема, було запропоновано перевіряти в процесі анонімного тестування не лише знання в галузі права, але й здатність кандидата застосовувати ці знання в типових для діючих суддів ситуаціях. Експерти також наголосили на необхідності визначення чіткого переліку особистих та моральних якостей, які повинен мати кандидат на посаду судді, та способів перевірки цих якостей в процесі добору суддів.

На цьому семінарі ми презентуємо Вам результати з розробки такого переліку спільними зусиллями нашого проекту, Академії юридичних наук, Ради суддів України, Вищої ради юстиції, Твінінг проекту Ради Європи, та Вищої кваліфікаційної комісії суддів.

Крім того, на цей семінар запрошені міжнародні експерти з семи країн світу. Представники Грузії, Литви, Польщі, та Угорщини поділяться досвідом своїх країн з добору та навчання суддів. Мері Френсіс Едвардс, колишній проректор з навчальної роботи Національного суддівського коледжу США, та Даніель Шаль, Генеральний секретар Національної школи магістрату Франції презентують результати дослідження потреб в навчанні українських суддів. Ми також запросили знайомого Вам експерта тестолога Стіва Баккера, з Нідерландів та нашого українського експерта Леоніда Середу, які зробили аналіз нормативної бази процесу адміністрування анонімного тестування. Від судді Еммануель Спітері-Доффе з Франції почуємо про перелік ключових особистих та моральних якостей кандидатів на посаду судді у Франції.

Насамкінець, хочу наголосити, що наш проект буде продовжувати співпрацю з Комісією щодо удосконалення нормативної бази процесу добору суддів. Ми також надаватимемо допомогу у запровадженні спеціальної підготовки кандидатів на посаду судді та удосконаленні програми підвищення кваліфікації суддів.

Сподіваємося на Вашу активну участь в обговоренні та вироблені рекомендацій. Цікавої Вам дискусії.

Дякую за увагу!

Укр Eng

Вітальне слово Девіда Вона на круглому столі на тему «Про перелік рішень судів загальної юрисдикції для розміщення у Єдиному державному реєстрі судових рішень»

Шановні пані та панове! Шановні судді, Ваша честь! Шановні  колеги! Доброго дня! Від імені проекту USAID «Справедливе правосуддя» хочу привітати всіх учасників круглого столу. Хочу подякувати Голові Верховного Суду України пану Пилипчуку, Раді суддів України, особисто пану Романюку,  Державній судовій адміністрації та її голові пану Кирилюку за організацію цього заходу.

Пріоритетом нашого проекту є сприяння формуванню ефективної, прозорої та справедливої судової системи в Україні, покращенню доступу до правосуддя та підвищенню довіри громадян до суду.  Важливо забезпечити кожному громадянину можливість вчасно та оперативно отримати доступ до будь-якого судового рішення.

З метою удосконалення функціонування реєстру судових рішень наш проект залучив експертів, які мають великий досвід роботи щодо вдосконалення судового адміністрування в різних країнах світу. Експерт США, пан Маркус Зіммер, провів аналіз тексту Закону про доступ до судових рішень і Порядку ведення єдиного реєстру, а експерт з Нідерландів, пан Річард Шерпензель, зробив оцінку функціональних характеристик Реєстру. У квітні 2011 року за підтримки проекту був проведений круглий стіл, де експерти презентували результати оцінки та свої рекомендації.

З того часу до Закону «Про доступ до судових рішень» були внесені зміни і виникла необхідність визначення переліку рішень, що включаються до реєстру. Наш проект готовий підтримати зміни, які гарантують громадянам вчасний та ефективний доступ до судових рішень. Щоб сприяти цьому, ми сьогодні запросили пана Зіммера взяти участь через відео зв'язок в обговорені цього питання разом з представниками судової влади України.

Сподіваюся, що в результаті дискусії і врахування кращого міжнародного досвіду буде знайдено консенсус щодо цього питання.

Дякую за увагу!

Укр Eng
СТОРIНКА 1/1

© Проект USAID «Справедливе правосуддя». Створення цього веб-сайту стало можливим завдяки підтримці з боку Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), наданій в рамках Проекту USAID «Справедливе правосуддя». Окремі думки, висловлені в матеріалах, опублікованих на цьому сайті, не обов’язково збігаються з поглядами та думками USAID чи Уряду США.