Останні новини

Новини  /  Останні новини

В Києві проходить міжнародний семінар «Вища рада юстиції України: результати, досвід, виклики та рішення для України»

08.10.2015

Дводенний захід проводиться за ініціативою Вищої ради юстиції (ВРЮ) та за сприяння міжнародних організацій, що працюють в Україні на підтримку реформ у сфері юстиції: Проекту Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Справедливе правосуддя», Проекту Європейського Союзу «Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні», Проекту Ради Європи «Підтримка реформи системи суддівської відповідальності в Україні» та Спільного Проекту Ради Європи та Європейського Союзу «Консолідація розробки реформи у сфері юстиції в Україні».

Учасники обговорюють питання статусу та кола повноважень ВРЮ в світлі судової та конституційної реформ, що відбуваються в Україні; знайомляться з європейськими та міжнародними стандартами у сфері призначення суддів та їх дисциплінарної відповідальності, іноземним досвідом й практикою діяльності органів з подібними статусом та повноваженнями; дискутують щодо шляхів оптимізації робочих процесів ВРЮ, зокрема впровадження стратегічного планування, автоматизації процесів, професійного розвитку персоналу, а також обсягу необхідних змін для інституційного становлення ВРЮ.

У програмі заходу – виступи іноземних експертів: суддів, представників аналогічних установ Литви, Грузії, Румунії, Молдови, Боснії і Герцеговини, Португалії, Франції,Італіїта США.

Коментуючи важливість проведення заходу такого рівня у контексті реформування в Україні сектору юстиції, Голова Вищої ради юстиції Ігор Бенедисюк зазначив: «Широке експертне обговорення має на меті вивчення найкращих практик та підходів до реформування статусу, повноважень Вищої ради юстиції та організації судової влади в єдину владну систему, пошук для подальшого відтворення в законах ефективних інструментів та механізмів забезпечення  незалежного статусу судової влади. Головним завданням Вищої ради юстиції як найвищого органу в системі судової влади єзавершення  реформування судової системи, її очищення і сприяння відновленню довіри до суду, без чого не відбудуться демократичні зміни в суспільстві й не буде позитивного розвитку України».

“Вища рада юстиції є одним із ключових партнерів Проекту USAID «Справедливе правосуддя». Наша співпраця спрямована на зміцнення інституційної спроможності цього органу та суддівської незалежності в цілому. Приведення функцій та структури Вищої ради юстиції у відповідність до європейських та міжнародних стандартів є пріоритетним завданням. Його вирішення сприятиме врегулюванню цілої низки важливих питань функціонування судової системи держави.Впевнений, що широка дискусія за участі міжнародних та українських науковців і практиків дозволить сформувати рекомендації для забезпечення сталого розвитку цієї інституції», - зазначив керівник Проекту USAID «Справедливе правосуддя» Девід Вон, вітаючи учасників семінару.

«Вища рада юстиції буде відігравати важливу роль у процесі реалізації Стратегії реформування судоустрою, судочинства та суміжних правових інститутів на 2015-2020 роки. Проекти змін до Конституції України нададуть Вищій раді юстиції механізми для оновлення судової системи та зміцнення її незалежності. На це сьогодні очікує українське суспільство», – таку думку висловив на початку семінару керівник групи експертів Проекту ЄС «Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні» Вігріліюс Валанчюс.

Участь у заході беруть члени Вищої ради юстиції, керівництво Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, Ради суддів України, Верховного Суду України, судді Вищого адміністративного суду України, працівники секретаріату ВРЮ, колишні члени Тимчасової спеціальної комісії з перевірки суддів судів загальної юрисдикції, представники Державної судової адміністрації України, Національної школи суддів України, міжнародних програм та проектів. 

Останні новини

19.09.2016

Відбулася презентація посібника «Основи судової журналістики»

14.09.2016

Урядовці, освітяни та представники професійних спільнот обговорюють питання модернізації правничої освіти в Україні

21.06.2016

В Українському католицькому університеті відбудеться десята з серії відкритих лекцій з верховенства права – Юридичні бесіди «Правовладдя»

© Проект USAID «Справедливе правосуддя». Створення цього веб-сайту стало можливим завдяки підтримці з боку Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), наданій в рамках Проекту USAID «Справедливе правосуддя». Окремі думки, висловлені в матеріалах, опублікованих на цьому сайті, не обов’язково збігаються з поглядами та думками USAID чи Уряду США.