Останні новини

Новини  /  Останні новини

Проект USAID «Справедливе правосуддя» та Вища рада юстиції окреслили напрями майбутньої співпраці

08.04.2016

8 квітня 2016 року Проект USAID «Справедливе правосуддя»та Вища рада юстиції (ВРЮ) провели спільну координаційну зустріч, під час якої обговорили результати поточної та окреслили напрями майбутньої співпраці.

У зустрічі взяли участь Ігор Бенедисюк, Голова Вищої ради юстиції; Деніел Райан, менеджер Відділу сприяння розвитку демократії та врядування Регіональної місії USAID в Україні, Білорусі Білорусі, Молдові та на Кіпрі; Олександр Піскун, Керівник програм розвитку демократії та врядування Відділу сприяння розвитку демократії та врядування Регіональної місії USAID в Україні, Білорусі Білорусі, Молдові та на Кіпрі; а також Девід Вон, керівник Проекту USAID «Справедливе правосуддя».

Голова Вищої ради юстиції Ігор Бенедисюк висловив подяку Агентству США з міжнародного розвитку (USAID) та Проекту USAID «Справедливе правосуддя» за надану експертну та технічну підтримку, націлену як на сприяння діяльності ВРЮ, так і на забезпечення її відкритості для громадськості. Зокрема, пан Бенедисюк відзначив проведення міжнародного семінару «Вища рада юстиції України: результати, досвід, виклики та рішення для України», організованого спільними зусиллями ВРЮ та її міжнародних партнерів, а також забезпечення ВРЮ комп’ютерним обладнанням та системою онлайн трансляції засідань.

Серед нагальних завдань ВРЮ пан Бенедисюк зазначив удосконалення діючого законодавства, зокрема щодо спрощення процесу розгляду матеріалів дисциплінарних спав відносно суддів,проти яких винесено обвинувальний вирок суду, запровадження голосування простою більшістю від складу ВРЮ, тощо. Окрім того, він наголосив на потребі напрацювання концепції діяльності ВРЮ у світлі очікуваних змін до Конституції України задля забезпечення ефективної взаємодії органів судівської влади та самоврядування й уникнення дублювання їх функцій; оптимізації роботи з розгляду матеріалів справ, переданих Тимчасовою спеціальною комісією з перевірки суддів судів загальної юрисдикції (ТСК), які не були розглянуті комісією (а це близько 240 справ); а також популяризації діяльності ВРЮ як серед суддівського корпусу, так і для широкої громадськості.

У свою чергу Деніел Райан, менеджер Відділу сприяння розвитку демократії та врядування Регіональної місії USAID, звертаючись до пана Бенедисюка, подякував ВРЮ за плідну співпрацю. “Приємно, що за підтримки Проекту USAID «Справедливе правосуддя» та Вашого лідерства діяльність Вищої ради юстиції стає більш прозорою, що сприятиме підвищенню довіри як до інституції, так і судової системи, а також мінімізує можливі ризики впливу чи втручання в діяльність ВРЮ і посилить її незалежність. Ми плануємо і надалі надавати підтримку ВРЮ у її розбудові”, - наголосив він.

Обговорюючи сфери майбутньої співпраці сторони визначили низку спільних заходів на підтримку діяльності ВРЮ та зміцнення її інституійної спроможності. Керівник Проекту «Справедливе правосуддя» Девід Вон зазначив, що проект надаватиме експертну підтримку ВРЮ у розгляді матеріалів справ, переданих до ради ТСК; вдосконаленні законодавчої бази щодо діяльності ВРЮ з урахуванням найкращих європейських практик; розробці стратегічного плану та комунікаційної стратегії ВРЮ та їх запровадженню. Проект сприятиме подальшому ознайомленню членів ВРЮ з європейськими та міжнародними стандартами у сфері призначення суддів та їх дисциплінарної відповідальності, а також іноземним досвідом й практикою діяльності органів з подібними статусом та повноваженнями. Крім того, значна увага приділятиметься налагодженню діалогу та координації діяльності ВРЮ та інших органів судової влади й суддівського самоврядування, в тому числі досягненню консенсусу у застосуванні законодавства, що регулює процедуру притягнення до дисциплінарної відповідальності та звільнення суддів.

Останні новини

19.09.2016

Відбулася презентація посібника «Основи судової журналістики»

14.09.2016

Урядовці, освітяни та представники професійних спільнот обговорюють питання модернізації правничої освіти в Україні

21.06.2016

В Українському католицькому університеті відбудеться десята з серії відкритих лекцій з верховенства права – Юридичні бесіди «Правовладдя»

© Проект USAID «Справедливе правосуддя». Створення цього веб-сайту стало можливим завдяки підтримці з боку Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), наданій в рамках Проекту USAID «Справедливе правосуддя». Окремі думки, висловлені в матеріалах, опублікованих на цьому сайті, не обов’язково збігаються з поглядами та думками USAID чи Уряду США.